Комунальний заклад "Софіївський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Сонечко" Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області

 





Безпека дорожнього руху в умовах воєнного часу

     Війна приносить смерть і руйнування, створює нові умови життя, до яких ми маємо пристосуватися, щоб вижити і убезпечити своїх близьких!

     Важливо знати: дотримуючись низки простих правил поведінки на дорозі у період війни й не допускаючи ДТП, громадяни не відволікають поліцейських, які свій час можуть присвятити обороні держави!

     Хто такі учасники дорожнього руху? Це – пішоходи, водії, пасажири, велосипедисти тощо.

     Де паркувати свій автомобіль? Власний транспорт, за можливості, зберігати на охоронному підземному паркінгу, у капітальному гаражі або на автомобільній стоянці, оточеній з усіх боків міцним парканом чи будівлями. Залишення транспортного засобу на вулиці підвищує шанси його знищення або пошкодження від вибухів.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ВИМОГ КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ

     Експлуатація транспортного засобу та будь-які переміщення пішки у межах одного чи кількох населених пунктів мають відбуватись з дотриманням комендантської години. ЇЇ тривалість відрізняється у різних містах, селах, громадах. Тому планувати тривалі переїзди слід з урахуванням цих вимог і бажано із запасом у 15 хвилин для уникнення можливих непорозумінь із працівниками Національної поліції та військовослужбовцями.  

    Пам′ятайте: у разі порушення комендантської години патруль має право Вас затримати, застосувати фізичну силу, спецзасоби і, в окремих випадках, зброю.

ЯК ПОВОДИТИ СЕБЕ НА БЛОКПОСТІ ЗСУ?

     На блокпостах, на яких несуть службу представники територіальної оборони або військовослужбовці Збройних Сил України, слід поводити себе чемно, з повагою ставитись до їх вимушених прохань і вимог, надавати, за потреби, можливість оглянути салон та багажник автомобіля, чоловікам призовного, і не тільки, віку не відмовлятись від вручення повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

ЩО РОБИТИ,ЯКЩО ВИ ПОМІТИЛИ ВОРОЖУ

ВІЙСЬКОВУ ТЕХНІКУ АБО СОЛДАТІВ-ОКУПАНТІВ?

 

! у жодному разі не тікати;

! не привертати до себе увагу;

! покинути пішки або на автомобілі поле їх зору;

! уникати словесних образ у їх бік;

! за можливості, таємно сфотографувати або записати на свій телефон відео їх переміщення;

! повідомити компетентні органи про чисельний склад ворога;

! кількість ворожої військової техніки, місце її дислокації та напрям руху.

 

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РАКЕТНОГО

АБО АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

! Зачекайте приблизно 10 хв.

! Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню.

! Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів! Бойові елементи зазвичай розриваються під час падіння, але можуть вибухнути  й пізніше, у руках – від найменшого руху або дотику!

 

ЯКЩО ВИ ПОБАЧИЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ НА ВУЛИЦІ:

{C}-         негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції за номером 102;

{C}-         попередьте перехожих про можливу небезпеку;

{C}-         очікувати на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження скористайтеся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.

ЯКЩО ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ В ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ЧИ ІНШИХ МІСЦЯХ СКУПЧЕННЯ ЛЮДЕЙ ВАМ НЕОБХІДНО БУТИ ОСОБЛИВО УВАЖНИМИ ТА ДОТРИМУВАТИСЬ ТАКИХ ПРАВИЛ:

{C}·        звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки чи інші предмети, в яких можуть бути заховані саморобні вибухові пристрої;

{C}·        у разі виявлення підозрілого предмета негайно кнопкою виклику водія, переговорним пристроєм чи іншим способом повідомте про знахідку водія чи правоохоронців;

{C}·        не відкривайте знайдені пакети чи сумки, не чіпайте їх та повідомте людей довкола про можливу небезпеку.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

! торкатися або переміщувати підозрілий предмет та інші предмети, що знаходяться з ними в контакті;

! користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

! заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

! торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних і звукових впливів та нагрівання.

БЕЗПЕКА НА ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

    У разі якщо обстріл або вибухи застали вас в автомобілі:

! негайно зупиняйте машину, відбіжіть від дороги в протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів і заляжте на землю закривши голову і вуха руками, ноги схрестити та відкрити рот бажано, щоб це було якесь поглиблення.

! Не панікуйте! Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться.

! Можна подумки рахувати хвилини. По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, максимум двадцять хвилин; авіа наліт – значно менше. У наш час не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовується.

! Після припинення обстрілу або вибухів, озирніться і очима знайдіть більш надійне укриття неподалік.

ПАМ′ЯТАЙТЕ!!! Під час обстрілу в транспорті знаходитися небезпечно!

!! у випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю;

!! якщо ви перебуваєте в автотранспорті, який став мішенню для прямого обстрілу, негайно вимагайте зупинення транспорту і негайно залишіть його, краще з протилежного від обстрілу боку. Лягайте на землю, але не поруч з машиною, і поповзом перебирайтеся в більш надійне місце біля узбіччя дороги, в кювет;

!! рухайтеся короткими відстанями відразу ж після наступного вибуху;

!! легкова машина або автобус – помітна ціль. Найбільша небезпека – вибух бензобака. Дізнавайтеся стан дороги за добу – можливі руйнування мостів, повне блокування доріг.

ПІДХОДЯТЬ ДЛЯ УКРИТТЯ:

! Спеціально обладнані бомбосховища. Від звичайного підвалу це бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції й наявністю двох (і більше) виходів на поверхню.

! Підземні переходи.

! Метро (ідеально підходить).

! Канава, траншея або яма.

! Широкі труби водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метри).

! Вздовж високого бордюру або фундаменту паркана.

! Дуже глибокі підвали під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи).

! Підземне овочесховище.

! Оглядова яма відкритого (на повітрі) гаража або СТО.

! Каналізаційні труби поруч із вашим будинком, це дуже добрий сховок (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важкий люк? Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання – у жодному разі не газова магістраль!)

! Ями (воронки), що залишилися від попередніх обстрілів або авіа нальотів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Не підходять для укриття:

! Під′їзди будь-яких будівель, навіть невеликі прибудовані споруди. Від багатоповерхових (багатоквартирних) будинків взагалі слід відбігати хоча б на метрів 30 – 50, бо є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення підвалів таких будівель тягне ризик моментального виникнення пожежі або задимленості.

! Різна техніка (не можна ховатися, скажімо, під вантажівкою або під автобусом).

! Зовні під стінами сучасних будівель. Нинішні бетонні «коробки» не мають ні найменшого запасу міцності й легко розсипаються (або «складаються») не тільки від прямого влучання, але навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів.

! Не можна ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати багато скла; це не менш небезпечно, ніж металеві осколки снарядів.

! Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, у місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами тощо (діє підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого). Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети й речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.

! Часом люди зі страху стрибають у річку, у ставок, фонтан і т.д. Вибух бомби або снаряда у воді навіть на значній відстані дуже небезпечні через сильний гідроудар, що може призвести до важкої контузії.

Пам′ятайте ваше життя і життя ваших рідних – це найвища цінність!

Бережіть себе та своїх рідних!

Україна обов’язково переможе і ми будемо подорожувати нашою країною в безпеці!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!