Комунальний заклад "Софіївський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Сонечко" Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області

 

Матеріально-технічне забезпечення закладу

 

Площа території закладу дошкільної освіти  - 0,463 га . Територія має огорожу по всьому периметру.

Будівля ЗДО огороджена зеленою зоною та парканом, на території розташовані клумби, газони, насаджено дерева та кущі.

За останні два роки поновлені малі ігрові форми, пісочниці з кришками на групових майданчиках , які утримуються в належному стані, пофарбовані в яскраві кольори, надійно закріплені.

Озелененню закладу дошкільної освіти приділяється велика увага. Щороку досаджуються нові дерева та кущі, висаджуються квіти на квітниках, по периметру будівлі та на ігрових майданчиках.

     Кожна група  має окремий майданчик із зеленими насадженнями,  тіньовий навіс та ігрове обладнання. На даний час працює за призначенням 2 ігрових майданчика, відповідно кількості працюючих груп, 3/4 площі майданчиків вкрито травою, що забезпечує комфортне перебування дітей влітку на ділянці. На групових майданчиках розміщено малі форми: турніки, обладнання для пролізання, підлізання; пісочниці  з кришками, гірки. На початку навчального року все ігрове  обладнання майданчиків випробується на міцність , що фіксується актами.

Будівля закладу дошкільної освіти побудована за типовим проектом, має два поверхи та загальну площу 1127,6 м кв. 

     Заклад дошкільної освіти розміщується у двоповерхову будинку, в якому дотримується  принцип ізоляції  груп одна від одної , групові приміщення для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі і мають окремий вхід.  Заклад розрахований на 5 груп. Є музична, спортивна зала, медичний та маніпуляційний кабінети, ізолятор, харчоблок, пральня, методичний кабінет, кабінети завідувача, завідувача господарства, комора та підсобні приміщення.

     Будівля закладу дошкільної освіти, територія утримуються в належному стані. Медичний кабінет, харчоблок, пральня знаходяться у належному санітарному стані, забезпечені спеціальним обладнанням.

Медичний  блок розташований на І поверсі, складається з трьох приміщень, які використовуються за призначенням, а саме: медичний кабінет, процедурний кабінет, ізолятор.

Медичний кабінет  обладнано  меблями:

- книжковою шафою, в якій розміщена література з медичного обслуговування дітей, організації процесу харчування в ЗДО, довідники; зберігаються медичні картки дітей по вікових групах, тут же розміщено папки з матеріалами різного спрямування (харчування дітей, медичне обслуговування, матеріали з лікувально-профілактичної роботи, санітарно-просвітницької роботи, оздоровчої роботи тощо), з  проточною  холодною  і  гарячою  водою, в цьому ж приміщенні розташовано ростомір, медичні ваги для зважування дітей;

- письмовим  столом з настільною лампою та канцелярським набором, стільцями, кріслами, журнальним столом та іншими меблями для зручності роботи сестри медичної з персоналом та батьками.

Процедурний кабінет оснащено  шафою аптечною для медичних препаратів, столом медичним, кварцевою лампою. Процедурний кабінет  забезпечено медичними препаратами у відповідності до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі

Приміщення  харчоблоку   закладу дошкільної освіти розташоване на І поверсі, має вихід на вулицю. До складу харчоблоку входять: гарячий цех, цех обробки сирої продукції, приміщення для холодильного обладнання, для зберігання продуктів та роздягальна.

     Харчоблок, допоміжні приміщення, все обладнання відповідають санітарно – гігієнічним вимогам,Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (зі змінами), затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 р.№ 202/165

Гарячий цех оснащено: електричною плитою (2шт.), жарочною шафою (1 шт.), електросковородою (1шт.), електром’ясорубкою (1 шт.), електронними (2 шт) та механічними вагами (1 шт.). Ваги щорічно повіряються. Крім того, в ньому встановлено мийка для миття рук.  Все обладнання в робочому стані, своєчасно проходить перевірку та ремонт. Для миття кухонного посуду , первинної обробки овочів виділені окремі частини кухні, відокремлені перегородками та  оснащені  промаркованими металевими столами,    мийками для миття та обробки сирої продукції. В цьому ж приміщені розташовані стелажі для кухонного посуду та холодильник для добових проб.

В приміщенні кабінета завгоспа розташована морозильна камера,  холодильна шафа та три холодильники для зберігання продуктів і продовольчої сировини. Все холодильне обладнання промарковане, використовується за призначенням,  оснащено термометрами для контролю температурного режиму при зберіганні продуктів харчування. Харчоблок забезпечено достатньою кількістю кухонного посуду,  інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений з нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм та зберігається на стелажах.

  За позабюджетні кошти зроблено косметичний ремонт в приміщенні для зберігання продуктів та роздягальній, замінено двері (вхід з вулиці ). Придбано холодильник та кухонний посуд в достатній кількості (за позабюджетні кошти).

Всі інженерні системи харчоблоку - каналізаційна, вентиляційна, електрична та система водопостачання в робочому стані, щорічно та за необхідності проводиться  ревізія каналізаційної та вентиляційної систем, про що є запис в Акті готовності ЗДО до роботи в новому навчальному році.

Санітарний стан харчоблоку відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Генеральне та щоденне прибирання проводиться за встановленим графіком, з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної  експертизи  МОЗ  України (сертифікати в наявності).

Овочесховище  знаходиться в окремій будівлі, його облаштування відповідає вимогам  Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Овочесховище оснащене стелажами для зберігання овочів та фруктів, трапиками, на яких розташовані ємності з овочами, вагами для зважування овочів. Овочесховище має два відділення, що є зручним для розташування овочів за строками реалізації та дотримання «товарного сусідства».

Комора оснащена:  вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях  олія, печиво, чай, крупи тощо; трапиками, на яких розміщено мішки з борошном  та цукром.

Оформлення групових приміщень, кабінетів, зали є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. Групові кімнати, коридори, музично – спортивна  зала світлих кольорових відтінків, підібрані декоративні сучасні елементи для оформлення інтер’єру. У холах та коридорах розташовані стенди, що розкривають напрямки роботи закладу, виставки малюнків, фотовиставки, розміщені інформаційні куточки.

До складу групової кімнати входить: роздягальня, спальна, ігрова кімната, туалетна кімната. Меблі як групових, так і спальних кімнат, відповідають фізіологічним особливостям вихованців, ігрові зони обладнані згідно віку дітей та програмових вимог.

Забезпечення закладу дошкільної освіти ігровими, спортивними, наочно-дидактичними матеріалами, навчальними посібниками, психолого-педагогічною та методичною літературою здійснюється у відповідності до вимог  Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнаня для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2017 № 1633.

Забезпечення ЗДО технічними засобами навчання

     Всі технічні засоби знаходяться у вільному доступі для педагогів та використовуються в роботі з дітьми на 55%, їх застосування роблять процес пізнання цікавим, творчим, яскравим як для дітей, так і для педагогів.

     Комп’ютер і ноутбук дошкільного закладу підключені до системи Інтернет. В закладі наявна Wi-Fi зона.

     Музично  зала є осередком естетичного та фізичного виховання дошкільників, у ній щодня, відповідно до розкладу, проходять музичні заняття в усіх вікових групах, а також відбуваються свята, розваги, театральні вистави.

     У спортивному залі спортивне обладнання щороку обов'язково тестується (шведська стінка, спортивне знаряддя), складається акт і при відповідності всім заходам безпеки, продовжує використовуватись у роботі.

     Спортивна зала та групові приміщення закладу дошкільної освіти забезпечені спортивним обладнанням та інвентарем на  60 % (за  браком  фінансування).

Для проведення роботи з дітьми широко використовуються технічні засоби: мікрофон, музичний центр, телевізор. Є в музичній залі і фортепіано.

Згідно типового проекту ЗДО, до складу групових приміщень входять приймальні кімнати з індивідуальними шафами для одягу дітей та полицями для взуття; ігрові кімнати з набором меблів, та осередками  предметного розвивально – ігрового середовища, спальні та санітарно-побутові приміщення. Всі приміщення групових кімнат в повній мірі відповідають санітарним, педагогічним, естетичним вимогам. Всі групові приміщення  обладнано ростовими  меблями, сантехнікою, незабороненим технічним обладнанням, а також наочно-дидактичними посібниками, художньою літературою, спортивним обладнанням, іграшками, тощо.

Оформлення групових приміщень для дітей, зали, коридорів є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам.

. Для забезпечення потреби дітей варіативно використовувати простір, виявляти свої інтереси, вихователі постійно трансформують оснащення центрів розвитку: ігрового, самостійної художньої діяльності, літературно-театрального, пошуково-дослідницького, тощо.

При оформленні приміщень педагогами враховано вимоги відповідності предметно-розвивального середовища віковим особливостям вихованців. В кольоровій гаммі приміщень для дітей використані теплі та спокійні тони. Змістовне та естетичне оформлення групових приміщень, спальних кімнат, роздягалень – є однією з складових  розвитку естетичних почуттів, естетичних оцінок та естетичного ставлення до оточуючого.

     Забезпечення закладу дошкільної освіти сучасними навчально-наочними посібниками та іграшками здійснюється відповідно до  Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного  обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2017 р. № 1633 за рахунок додаткових джерел фінансування.

Педагогічний колектив закладу працює над подальшим вдосконаленням навчально-матеріального забезпечення ДНЗ.  Особливий акцент при цьому зроблено на залучення додаткових джерел фінансування (благодійна батьківська допомога, спонсорські кошти, тощо); на забезпечення індивідуально-особистісного зростання кожної дитини через індивідуалізацію та диференціацію навчального матеріалу.

Кожна група ЗДО забезпечена наочними та дидактичними посібниками. Формуванню та розвитку ключових компетентностей  дошкільників допомагають сформовані в кожній групі центри розвитку, в яких створені сприятливі умови для всіх видів ігрової, навчальної, пошуково-дослідницької, фізкультурно-оздоровчої, художньо-естетичної та трудової діяльності дітей. Для створення оптимального розвивального простору педагогічні працівники підібрали різне обладнання, продумали його оптимальне розміщення та кількість.

Ігрові осередки займають центральне місце у групових приміщеннях. Вони передбачають осередки сюжетно – рольових ігор, осередки театралізованих ігор та осередки дидактичних ігор. Педагоги забезпечили обладнання та ігровий матеріал для наступ них сюжетно – рольових ігор : «Сім’я», «Лікарня», «Магазин», «Перукарня», «Будівельники», «Дорожній рух», «Ферма», «Зоопарк», «Школа», «Бібліотека».  Кожна група забезпечена достатньою кількістю фабричних та саморобних настільно-друкованих ігор.

В кожній групі є  природознавчий осередок, де  розміщені постійні та сезонні об’єкти природи: кімнатні рослини, акваріуми з рибками,  обладнання для догляду за рослинами, календарі природи, фотоальбоми, фотографії. Особливу увагу педагоги приділяють забезпеченню природознавчих осередків    обладнанням для експериментів з водою, камінням, повітрям, піском    (ємкості різного розміру, збільшувальне скло, магніти, фільтри, предмети з різними властивостями).

Функціонування бібліотечного осередку спрямоване  на роботу дітей з книгою, в ньому знаходяться полички з книгами, ілюстрації тощо. В групі 5-6(7) року життя бібліотечний осередок  доповнюється сюжетно – рольовою грою «Бібліотека».

В групах для дітей раннього та молодшого дошкільного віку організовано осередки сенсорних  маніпулятивних дій, які забезпечують розвиток інтелектуальних здібностей та моторики рук,  формують вміння виконувати мислительські операції. Тут в  розміщені пірамідки, ігри - втулки, шнурівки, ігри на загвинчування, нанизування, геометричні та силуетні лото.

З метою формування національних почуттів, патріотизму, любові до рідного краю в групах облаштовано етнографічні осередки, в яких  розміщені предмети української державної та національної символіки, традиційні українські іграшки, вироби декоративно-вжиткового мистецтва, ляльки в українському вбранні, тематичні альбоми. До Великодніх та Різдвяних світ в ентографічних осередках організовуються виставки дитячих робіт.

Осередки образотворчої діяльності мають на меті розвиток тактильних відчуттів, творчих здібностей, уяви, спонукання до експериментування з кольором та матеріалом, виховання емоційного світосприйняття. Вони наповнені різноманітним матеріалом для образотворчої діяльності, зразками робіт з малювання, аплікації, ліплення, конструювання, книжками - розмальовками

Функціонування  музичних осередків спрямоване на розвиток емоційного відгуку на музику, інтересу до світу музики, бажання створювати власні мелодії. В цих осередках педагоги зібрали музичні іграшки, музично - дидактичні ігри, музичні інструменти.

В будівельних осередках розміщено різноманітний будівельний матеріал (настільний, тематичний, пазовий, гвинтовий), конструктори «Лего».

В осередку чергування розміщено екрани чергування та обладнання для чергових.

Обладнання та оснащення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", вимог Базового компонента дошкільної освіти, чинних комплексних програм розвитку, навчання та виховання дітей раннього і дошкільного віку, Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання, що необхідні для оптимального оснащення освітнього процесу в усіх вікових групах закладів дошкільної освіти,  затвердженого наказом МОН України від 19 грудня 2017 року №1633.

Забезпечення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання:

Ігрова діяльність

68%

Рухова діяльність

66%

Художня діяльність

60%

Мовленнєво-пізнавальна діяльність

61%

Трудова діяльність

66%

Технічні засоби навчання

74%

Формування звукової культури мовлення і пропедевтика навчання елементів грамоти

62%

Формування елементарних математичних уявлень

67%

   

В середньому по ЗДО – 66 %